G19 Super Bowl - Past Champions

In order to complete this list, please send the team names and coaches name for the Super Bowl Champions of each age group. For seasons 2005 and following, click on the links to go to the full playoff bracket.

2013 Champions - at Upper St. Clair - 11/2/2013

2013 Playoff Bracket

DivisionChampion
6/7SV Raiders - Brugos
8/9 AFCCM White - Costello
8/9 NFCKOA Black - Brown
10/11 AFCPT Red = McCall
10/11 NFCNA White - Kress
12sSV Black - Marchionda

2012 Champions - at Seneca Valley - 11/3/2012

2012 Playoff Bracket

DivisionChampion
6/7BP Black - Currie
8/9 AFCPT Red - McDonnell
8/9 NFCNA Gold - Kress
10/11 AFCCM Blue - Dodson
10/11 NFCCM Gold - Hendal
12sPT Red - Mahramas

2011 Champions - at North Allegheny - 11/5/2011

2011 Playoff Bracket

DivisionChampion
6/7KOA Black - Brown
8/9 AFCSV Arrows - Rocco
8/9 NFCPT Red - McCall
10/11 AFCPT White - Gudenburr
10/11 NFCCM Blue - Dodson
12sCM Blue - Clopp

2010 Champions - at Canon McMillan - 11/6/2010

2010 Playoff Bracket

DivisionChampion
6/7PT White - Pfeuffer
8/9 AFCCM Blue - Dodson
8/9 NFCNA White - Schweiger
10/11 AFCSV Seminoles - Cook
10/11 NFCCM Gold - Miller
12sCM - Smith

2009 Champions - at Bethel Park - 11/7/2009

2009 Playoff Bracket

DivisionChampion
6/7PT Black - McCall
8/9 AFCNA Black - Kidd
8/9 NFCBP T. Orange - Opferman
10/11 AFCNA Gold - Burks
10/11 NFCCM Gold - Miller
12sSV Raiders Blue - Palumbo

2008 Champions - at South Fayette - 11/1/2008

2008 Playoff Bracket

DivisionChampion
6/7CM Blue - Colacito
8/9 AFCNA Black - Baierl
8/9 NFCCM Gold - Clopp
10/11 AFCBP Black - Mascaro
10/11 NFCSV Chiefs - Palumbo
12sCM Gold - Martin

2007 Champions - at Peters Township - 11/3/2007

2007 Playoff Bracket

DivisionChampion
6/7PT Black - Gudenburr
8/9CM White - Kotar
10/11 AFCNA Gold - Cameron
10/11 NFCSF White - Walker
12sCM Blue - Cottrill

2006 Champions - at Keystone Oaks - 11/11/2006

2006 Playoff Bracket

DivisionChampion
6/7CM Gold - Miller
8/9NA Gold - Skundrich
10/11NA Black - Colabrese
12sSV Raiders - Pynos

2005 Champions - at Upper St. Clair

2005 Playoff Bracket

DivisionChampion
6/7CM Blue - Lewis
8/9USC White - Conn
10/11PT Black - Erenberg
12sUSC Black - Griffith

2004 Champions - at Seneca Valley

DivisionChampion
6/7CM Gold - Spencer
8/9NA White - Colabrese
10/11USC Black - Griffith
12sThomas Jefferson - Huffman
13sBethel Park - Gastgeb

2003 Champions - at North Allegheny

DivisionChampion
6/7USC - Conn
8/9TJ - Shaffer
10/11USC - Flickinger
12sCM - Roach
13sTJ - DeCicco

2002 Champions - at Thomas Jefferson

DivisionChampion
6/7TJ - Talley
8/9PT #3 - Hancock
10/11BP - Scarillo
12sBethel Park - Brucker
13sUpper St. Clair - Reda

2001 Champions - at Canon McMillan

DivisionChampion
6/7PT #1 - Erenberg
8/9CM - Hoffman / KOA - Kazalas
10/11Canon McMillan - Hull
12/13Mt. Lebanon

2000 Champions - at Bethel Park

DivisionChampion
6/7CM - Hendal
8/9TJ - Briesinger
10/11TJ - Baxendell
12/13BP - Boris